Regeneracja turbosprężarki

19.08.2015

Turbosprężarka to mechanizm pozwalający odzyskać część energii ze spalin pochodzących ze spalania.
Urządzenie składa się z turbiny i sprężarki.

Zasada działania

Spaliny wydalane z silnika napędzają koło turbiny, które połączone jest za pomocą wału z kołem kompresji. W ten sposób do komory spalania dostaje się sprężone w sprężarce powietrze, które, dzięki zwiększonej gęstości,  pozwala spalić w jednostce czasu większą ilość mieszanki paliwowo-powietrznej, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie mocy silnika. 

Turbosprężarki są niezbędne do podniesienia mocy uzyskiwanej z jednostki pojemności skokowej silnika, wzrostu obrotów, optymalnego napełnienia cylindrów oraz zmniejszenia zużycia paliwa. Urządzenia stosowane są powszechnie w silnikach samochodów osobowych, ciężarowych, kiedyś głównie w silnikach wysokoprężnych (diesle), teraz już bardzo często stosuje się je również w silnikach o zapłonie iskrowym.

Kiedy turbosprężarka się psuje

Samochód stracił dynamikę? Czujesz, że nie przyspiesza tak szybko jak dawniej? Z dużym prawdopodobieństwem może to świadczyć o spadku mocy silnika spowodowanej awarią turbosprężarki. Inne, mniej oczywiste objawy problemów z tą częścią układu napędowego to czarne lub siwe spaliny wydobywające się z układu wydechowego, nadmierne zużycie paliwa, hałaśliwa praca turbosprężarki lub brak sygnału jej włączenia. 

Wymiana na nową oraz regeneracja używanej turbosprężarki

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że każdy właściciel samochodu z silnikiem wysokoprężnym stanie przed problemem wymiany lub naprawy turbosprężarki. Zakup nowego urządzenia to duży wydatek sięgający kilku-kilkunastu tysięcy złotych w zależności od modelu i marki pojazdu. 
Znacznie korzystniejsza jest regeneracja turbosprężarki, której koszty będą nawet dziesięciokrotnie niższe. 
Zachęcamy do skorzystania z oferty regeneracji turbosprężarek w Warszawie. Nasza firma wykonuje usługę naprawy szerokiej gamy turbosprężarek zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Większość urządzeń posiadamy od ręki na wymianę. Jedynym warunkiem skorzystania za takiej opcji jest wpłata kaucji zwrotnej przelewanej na konto klienta po przesłaniu sprzętu do naszej firmy. W sprzedaży posiadamy także nowe uszczelki montażowe. 
Wykonujemy regenerację ponad kilkuset modeli turbosprężarek marki Garrett, Borg Warner KKK, Mitsubishi i IHI, które znajdują zastosowanie w tysiącach modeli i marek pojazdów.

Jesteś zainteresowany naprawą turbosprężarki? Zachęcamy do kontaktu – gwarantujemy doskonałą jakość, rozsądną cenę oraz szybki czas realizacji.

Jeśli masz warsztat, warunki albo po prostu lubisz majsterkować sprawdź naszą ofertę na zestawy naprawcze do turbosprężarek i sam napraw swoje turbo.