Regeneracja sprzęgła

04.08.2015

  • Sprzęgło to niezbędny element mechaniki samochodu, którego zadaniem jest przekazywanie momentu obrotowego i amortyzacja przeciążenia powstającego w momencie ruszania, dodawania lub odejmowania gazu.

  • Podstawowe elementy tego układu to: tarcza dociskowa, sprzęgłowa i łożysko 

  • Sprzęgła samochodowe to elementy zużywające się  w trakcie eksploatacji pojazdu. Objawem zużycia sprzęgła jest nadmierny luz obrotowy na kole zamachowym wynikający ze zbyt dużego wytarcia okładzin ciernych. Za zużycie sprzęgła odpowiada przede wszystkim styl jazdy kierowcy objawiający się gwałtownym ruszaniem oraz jazdą na tzw. półsprzęgle. Oczywiście sprzęgło "zużywa się" także podczas normalnej eksploatacji.

W naszej ofercie  proponujemy wymianę sprzęgieł samochodowych dla szerokiej gamy marek samochodów osobowych i ciężarowych.

Oferujemy wymianę okładzin sprzęgłowych:
- organicznych,
- z dodatkiem kevlaru

Ponadto wykonujemy także przeróbki tarcz na spieki. Tarcze spiekowe polecamy szczególnie do pojazdów pracujących w trudnych warunkach. Dzięki takiej przeróbce sprzęgła zawierają spieki ceramiczne (stosujemy renomowane materiały firmy MIBA), które doskonale sprawdzają się w samochodach rajdowych czy maszynach rolniczych.

Zużyte sprzęgło – czego można się spodziewać
 
Jazda samochodem ze zużytym sprzęgłem może przyprawić kierowcy sporo kłopotów. Ta usterka może objawiać się brakiem reakcji pojazdu podczas próby gwałtownego ruszania. Efektem może być także brak przyspieszania samochodu czy możliwość ruszenia dopiero po całkowitym zwolnieniu sprzęgła. Innymi objawami mogą być również twardniejący pedał sprzęgła, brak możliwości wbicia biegu, szumy w okolic skrzyni biegów czy nasilające się szarpanie podczas ruszania samochodu.

Naprawa, regeneracja, wymiana sprzęgła

Sprzęgło w samochodzie należy wymienić zaraz po stwierdzeniu usterki, ponieważ jazda z niesprawnym sprzęgłem ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 
Zakłada się, że wymiana części zazwyczaj następuje po przejechaniu 70 – 150 tys. km. Nie są to wartości sztywne – stopień zużycia urządzenia jest w dużej mierze zależny od umiejętności i stylu jazdy kierowcy oraz od jakości sprzęgła i modelu samochodu, w którym zostało zamontowane. Znaczenie ma także, gdzie samochód jest wykorzystywany – jazda w mieście przyczynia się do szybszego zużywania sprzęgła.  
Rozwiązaniem problemu jest wymiana sprzęgła na nowe lub regeneracja sprzęgła. Naprawa może dotyczyć wymiany okładzin sprzęgłowych. Nasza firma proponuje sprawną i profesjonalną regenerację sprzęgieł w Warszawie. Do naprawy stosujemy sprawdzone okładziny firmy LUK. Wykonana przez nas regeneracja tego układu poprawi zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy. 

 

Atutem naszej oferty jest elastyczność w zakresie realizacji zamówień, które wykonujemy w trybie:
- standardowym – tj. regenerujemy przesłane sprzęgło i po wykonanej naprawie  odsyłamy je do klienta,
- ekspresowym – kiedy to klientowi przesyłamy zregenerowane sprzęgło jeszcze przed otrzymaniem od niego zużytego elementu; ten typ zamówienia wymaga wcześniejszego ustalenia szczegółów oraz wpłacenia kaucji zwrotnej.  

Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem wymiany i regeneracji sprzęgła.